Leírtam a Szuperhekusoknál, hogy ez az a film, amiben szintén Miamiban, szintén zsarukat alakít a legendás Spencer-Hill-páros. Míg az előbbi unalmas, összefüggéstelen marhaság 1 db poénnal és a legjobb része a zenéje, addig itt remek viccek, szép nők, valamint érthető motivációk/események vannak.
Wilbur (Spencer) és Matt (Hill) a kikötőben találkoznak egymással, ahol mindketten munkát akarnak vállalni, de egyikőjük sem kap(hat). Mindkettejüket ugyanaz a banda próbálja megleckéztetni, ám ők túljárnak az eszükön. Matt rögtön felismeri, hogy együtt többre mennek és megtervezi a nagy balhét - kényszerből összehaverkodnak két rendőrrel, utána hamarosan egy félreértésnek köszönhetően maguk is a zsaruképzőben találják magukat. Új munkájuk (melyet kelletlenül végeznek) viszont segítségükre lehet a kikötői drogcsempész társaság lefülelésében és egy furcsa kínai fickó rejtélyes halálának felderítésében.
Nagy pofonok, remek poénok, a rabló-pandúr-ellentétből származó komikus helyzetek, ivászat, csajozás, minden van itt:)
Néhány a többi Spencer-Hill-moziból ismert arc is felbukkan: April Clough (a Nincs kettő négy nélkül Donna Olympia Chaveze), Luciano Catenacci (...és megint dühbe jövünk!-ből a Görög), Riccardo Pizzuti (majdnem minden filmjükben szerepel) és a "bunkó vagy Bugsy-pasas" is (Claudio Ruffini).
Érdekesség, hogy Bud Spencer a film egyik betétdalának szerzője is (nem a főcímé, mert azt a Di Angelis-bratyók csinálták), de fura módon annak ellenére, hogy az imdb szerint ez az egyik olyan mozi, ami mindkét főhős karrierjében mérföldkő és elég jó pontszámot is kapott, nincs róla wikipédia-bejegyzés. (2016-ban már van.)
Utólagos szerkesztés: A kapitány ugyanaz a színész, aki a Nyomás utána!-ban az ügynökséget vezeti (David Huddleston), az inas meg Az ördög jobb és bal keze 2-ből az őrnagy (Emilio Delle Piane). A szövegben elhangzik a Kincs, ami nincs eredeti címe (Aki barátot talál, kincset talál). Az egyik jelenetben nagyon feltűnő egy hatalmas Marlboro-reklámplakát, ami a kép felét kitölti, a rendőrautókon és motorokon pedig a Traffic Dept. (Közlekedésrendészet) felirat olvasható.
Szerintem jó volt, ezt a többihez képest ritkábban adják, úgyhogy örülök, hogy megnéztem.
2024-es kiegészítés: A nyitó szekvenciában vannak érdekes részek. Amikor Fred azt mondja "Őket kérdezd!", akkor a többi rosszfiú éppen abban a pillanatban érkezik meg az első autón. Fred viszont nem néz feléjük és nem úgy viselkedik, mint aki vár valakire. Bár hallhatja az autót, ami talán a kikötőben lévő többi hanghoz mérve jellegzetesen más - feltételezésem szerint azonban társai ezeket az autókat lopják, akkor meg nem ismerheti a hangjukat, tehát nem lehet biztos benne, kik jönnek. A kínai azt mondja a Mattet üldözőknek: "A kikötő kijárata felé rohant el.", azok pedig feladják az üldözést, holott szerintem abból a szögből még látniuk kellene, ha tényleg arra van - erre magyarázat, hogy mi sosem látjuk, miként néz ki a kikötő bejárata, tehát akár lehetnek ott olyan objektumok, amik elrejtik a menekülőt; ezen kívül van némi idő aközött, amikor Matt berohan az ajtón meg amikor az üldözők odaérnek. Ez a két dolog együtt hitelesítheti a szökését. Arra ugyanakkor nincsen semmiféle jó magyarázatom, hogy a diliházasok miért hagyják ott a szélesre tárt ajtajú kocsijukat Hill karaktere mellett.
Számomra fura a pénzszállító autó szirénázása, a sárga villogóját értem, de a hangjelzést nem. Ez vagy a korra vagy a helyszínre jellemző dolog, de lehet a készítők tévedése is. Mozsárágyú vette észre, hogy Kerekes József a hangja a kínainak és a meghiúsult boncolásnál a dadogó segédnek, ennek révén a halott ott van, amikor az ő hangján szólal meg valaki más. David Huddleston figurája ezúttal ugyanúgy összekülönbözik a rangban alatta álló fehér köpenyessel, mint a Nyomás utána!-ban. Vajon a valóságban a két tönkretett rendőrautó javítási-cserélési költségét nem vonnák le Matt és Wilbur fizetéséből?
A sztoriban felfedeztem egy szerkezeti hasonlóságot a Nyomás utána!-val és a Különben dühbe jövünk!-kel, mindhárom mozi esetén van egy indító eseménysor (a rablás megtervezése, a kamionos megállóban lévő bosszú és annak következményei, a homokfutó elnyerése és az érte folyó "harc"), amit aztán egy fordulatot követően valami teljesen más követ, ám végül ez lesz a fő cselekményszál (a rendőri munka, a kémkedés és a leszámolás a maffiával). A rendező-író Enzo Barboninak azonban az említett két filmhez nincs köze. Valamint nagyon valószínű, hogy a Hamis a baba csempészeit az itteni tekebábus megoldás ihlette.
Pontozás:
imdb: 7.1 (8 év alatt 0.1-et csökkent.)
Szerintem: 5/5
Hírek:
- Terence Hill jelenleg egy Un passo dal cielo című sorozat forgatásán vesz részt, aminek az egyik főszereplője lesz. Egy családi tv-szériáról van szó egyébként.
- Bud Spencer a Mafia: Farewell to the Godfatherben lesz látható jövőre, ahol egy hatalma csúcsán álló maffiavezért alakít majd.
Tegnap megnéztem A mágia színe 1. részét, valami hihetetlenül jó volt, úgyhogy alig várom, hogy ma láthassam a folytatását! Hamarosan elkészül a róla szóló bejegyzés is.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal