Az utolsó rész a Piedone-sorozatból, ami eddig még hiányzott a Filmrajongóról. Az egyiptomi epizód után úgy emlékeztem, hogy ez sokkal jobb, így anno sajnáltam, amikor lemaradtam róla. Most viszont, miután megnéztem, azt mondom, hogy a legjobb rész a hongkongi és vele kb. egy szinten van az első, a jelen esetben tárgyalt mű a második, az egyiptomi meg a harmadik.
A történet szerint Rizzo felügyelő (Bud Spencer) kap egy fülest Nápolyban, miszerint a drog Johannesburgból jön és összefüggésben van valamiféle gyémántokkal. Az informátor nem tud többet mondani, mert megölik. Hősünk így elutazik Afrikába, ahol újból találkozik egykori beosztottjával, a kétbalkezes, lármás Caputoval (Enzo Cannavale) és új segítőtársra lel az aprócska néger fiú, Bodo személyében. A pofonok ezúttal a szavannák szépséges tájain, a vadállatok birodalmában csattannak a rosszfiúk képén!
Ebben minden benne van, ami a sikerhez kellhet: egy nagy sztár, egy aranyos kisgyerek, szép tájak, Afrika vadjai és a hab a tortán a szemrevaló színésznő, Dagmar Lassander. A sztori nagyjából összefügg, Piedone motivációja érthető és a korrupt zsaru-trükk is nagyon jól működik. Persze becsúszik pár hülyeség, pl. a bunyók során egyszer nagyon látszik, hogy Spencer tudja, merre fog mozdulni az ellenfele; van egy baromira feltűnő vágás és érthetetlen, hogy a mentőautóban a négy gazember hogy nem veszi észre az ablakon kikandikáló Bodot. Én speciel egyetlen olyan poént találtam benne, ami még most is nevetésre késztetett; viszont láthatjuk Budot táncolni, a kisgyerek pedig majdnem annyit eszik, mint ő:D Negatívum, hogy Caputo marhára irritáló, ahogy Forgách Gábor hangján folyamatosan sipítozik; a gonosz fickó pedig egyáltalán nem félelmetes.
Néhány érdekesség: A filmben feltűnik az ...és megint dühbe jövünk! Bugsy-ja (Claudio Ruffini). Bodot valójában Baldwyn Dakile-nek hívják, utoljára a '90-es évek elején szerepelt filmben. Szomorú apropója a most vetített Piedone-filmeknek, hogy Enzo Cannavale ebben az évben, március 18-án távozott közülünk, 82 évesen. Nyugodjék békében!
A Piedone Afrikában nem olyan rossz, meg lehet nézni, de inkább ajánlom a hongkongit vagy az elsőt, mert viccesebbek, izgalmasabbak és nincs bennük ennyi marhaság.
2024-es megjegyzés: Így, 11 év után sem változott a véleményem, csak annyit tennék hozzá, hogy ez a film valószínűleg a kisebbeknek készült vagy egyfajta családi szórakoztató "akciónak". Már nincs meg benne az a kitűnő dráma-krimi hangulat, ami az elsőt uralta, vagy a kémfilmekre hajazó nagy utazás a másodikból - pedig itt is adott egy egzotikus helyszín. Három dolog tűnt fel, elsőként Carlo Reali jelenléte, akit Piedone letartóztatásakor láthatunk, ő a barna hajú, kicsit idősebb, bajuszos hapsi a rendőrségen. Korábban találkozhattunk vele a Bulldózer bemondójaként és az ...és megint dühbe jövünk!-ben az admirális segédjeként, de valahol benne van az Aranyeső Yuccábanban, A sheriff és az idegenekben meg a folytatásában és a Banános Joe-ban is. A második, hogy egy jellegzetes magyar szinkronhang három különböző karaktert szólaltat meg; a kígyókat beszerző négert, Carlo Reali figuráját és egy névtelen kutatót a gyémántbánya laborjában. A harmadik pedig Piedone mágikus képessége a gépjárművek beszerzésére. Amint megérkezik Johannesburgba, ott várja egy kocsi; amikor kijön a börtönből, az unatkozó milliomosnő elvinné, ő azonban visszautasítja, a következő jelenetben meg már egy kék dzsippel száguld a rosszfiú házához. Vajon lehetséges, hogy a produkcióba bevont németek miatt lett olyan infantilis ez az epizód vagy Budnak is volt ebbe beleszólása?
Pontozás:
imdb: 6.2 (5 év alatt 0.2-t emelkedett.)
Szerintem: 4/5
Várható írások: Wes Craven's New Nightmare, A texasi láncfűrészes mészárlás - 1977-ből.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.