Kb. két hét szórakázás után rátaláltam Az Őrzők rendezői verziójára, amit már akkor meg akartam nézni, amikor még a képregényt nem is olvastam.
Anno moziban láttam a Watchment, előtte semmit nem tudtam róla, csak Rorschach fantasztikus maszkja volt az, ami megfogott. Mikor kijöttem a vetítésről, úgy gondoltam, hogy ez valami hihetetlenül jó és a meglévő akcióban (mozijegyért olcsóbban megveheted) megszereztem magamnak a képregényt. Elolvastam és ezek után a film nagyon sokat vesztett az erejéből, mert Alan Moore és Dave Gibbons műve rengeteg kört ráver Zack Snyder rendezésére. Sok apró mellékszál akad, amik lassan összefutnak; minden mindennel összefügg, gyakorlatilag nincs lényegtelen mozzanat és annyi pici részlet van, amit az ember elsőre talán észre sem vesz - és még sorolhatnám a nagyszerűségét igazoló tényeket. A képregény sokkal durvább, intelligensebb és izgalmasabb - elolvasása után a karácsonyra kért Watchmen-dvd megtekintésekor úgy gondoltam, hogy ez az egész mozi annyira lassú és gyakorlatilag alig történik valami. Ugyanakkor a mozgókép mellett szól, hogy a felturbózott látványvilágnak köszönhetően Patrick Wilson Nite Owl II-ja és Malin Akerman Laurie Jupiterje sokkal jobban néz ki, mint rajzolt eredetijeik - mindketten kicsit szimpatikusabbak is. Emellett pedig egyszerűbb lett az egész eseménysor, mert a képregény rendkívül bonyolult cselekményű. A filmhez azért szükséges kellő intelligencia, és sokkal többről van szó benne, mint maszkok mögé bújt önbíráskodókról.
Link az eredeti filmről szóló írásomhoz
Na, de most térjünk rá a Rendezői Változatra! Sokkal több benne a durva jelenet, több a káromkodás és több a kis látványbeli részlet, ami az eredeti műre utal (pl: a Nostalgia parfüm reklámja, a Gunga Diner, vagy a Piramis Szállítmányozás autója). Nagyon tetszett, hogy a mozis verzióban csak egy pillanatra látható újságos és a srác, aki egész nap ott lebzsel a standjánál a Tales of The Black Freighter című képregényt olvasva, itt lényegesebb szerepet kap. Többször láthatjuk a súlyos döntés előtt álló Nixont és vezérkarát, valamint picit több időt tölthetünk a New Frontiersman szerkesztőségében. Megjelennek a kontyosok (egy huligánbanda) és a hozzájuk kapcsolódó, a képregényben nagyon sokkoló Hollis Mason-jelenet szintén bekerült.
A képen a főszereplők és középen Zack Snyder. Az eredeti vágás kb. 2 és fél óra, a Rendezői 3 óránál valamivel több, mégis azt mondom, hogy az a plusz harminc perc és a kevesebb kivágott erőszak miatt sokkal közelebb áll a Director's Cut az alapjául szolgáló világhírű grafikus novellához, mint moziban bemutatott társa. Kár, hogy szinte semmi nincs róla az interneten...
Pontozás:
imdb: 7.7 (Watchmen)
Szerintem: 6/5 (Rendezői Változat)
Utólagos szerkesztés: Zack Snyder bármelyik filmje sokkal jobb Rendezői Változatban, de sajnos egyiket se adják ki hazánkban legális formában... Még utólagosabb szerkesztés: 2016-ra már megvan eredeti külföldi blu-rayen az Ultimate Cut is, ami a Rendezői Változat, kiegészítve a Tales of the Black Freighter rajzfilmmel. Ez már megközelíti a 4 órás játékidőt, akit érdekel, keressen rá a Keresőben, egy videóban értekeztem róla!
Hírek:
- Hamarosan a mozikban a Sucker Punch (Álomháború), amit Zack Snyder írt, rendezett és pénzelt, valamint az itt Sally Jupitert játszó Carla Gugino is benne lesz. Én már nagyon várom!
- Az egyik forgatókönyvíró, Alex Tse következő munkája a Ninja Scroll című fantasy-akció, ami a középkori Japánban játszódó, démonokkal és izgalommal teli harcolós filmnek ígérkezik. (Ha jól tudom, nem készült el.)
- Malin Akermant a Catch .44 névre hallgató thriller-krimiben láthatjuk majd Bruce Willis és Brad Douriff oldalán - a történet Las Vegas alvilágában játszódik.
- Jackie Earle Haley szerepelni fog a Dark Shadows című vámpíros horrorban, Johnny Deppel. (Erről is született azóta írás.)
- Jeffrey Dean Morgan a Dibbuk Box-ban játszik egy apát, aki a lányát kísértő ősi szellemmel próbálja meg felvenni a harcot. (Ebből lett a Démoni doboz.)
- Carla Gugino következő munkáinak egyike a Girl Walks Into A Bar lesz, ami egy érdekesnek tűnő fantasy-vígjáték, valamint szerepel még Jim Carrey új filmjében, a Mr. Popper's Penguins-ben is.
Tegnap volt szerencsém látni az Ed, Edd 'n Eddy's Big Picture Show-t, erről készül a bejegyzés; valamint a Predators-t, amiről szintén én értekezek a közeljövőben. Mozsárágyú is jelentkezik nemsokára a Ping-pong: Az ököl színreléppel.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.