Rovatok

Filmrajongó

Több mint 1000 bejegyzésből álló magyar nyelvű filmadatbázis, filmrajongóktól filmrajongóknak. Nem vagyunk kritikusok, nem vagyunk szakértők, csak két tv-néző, akik szeretik a filmeket:) Ha nem tudod, mit nézz este, vagy hogy megéri-e látni az adott filmet, keress rá (jobb oldalt a Kategóriák vagy A héten a tvben listában) és olvasd el a véleményünket róla! Erre a címre tudtok írni nekünk: tomzameth@gmail.com

Kategóriák

18+ (1) akció (151) áldokumentum (7) animációs (71) bekategorizálhatatlan (6) dokumentum (15) dráma (346) fantasy (145) háborús (20) hill (20) hírek (91) horror (201) kaland (80) katasztrófa (4) krimi (73) magyar (88) musical (11) néma (11) paródia (36) regényem (11) rövidfilm (14) sci fi (150) spencer (26) sport (39) szatíra (11) szuperhős (108) thriller (64) történelmi (42) vígjáték (492) western (11) zene (63)

Kék Szemek és A lány a tűzesőben Facebook Oldal

Friss topikok

  • Tévésámán: @Liberális Artúr: Köszönjük:) (2024.02.10. 13:04) 16. születésnapi bejegyzés I. – Összefoglaló 2023-ról
  • Tévésámán: @Gerberus: Az animáció egy része tényleg nagyon ronda, erre legjobb példa a felügyelő, de a pirami... (2024.01.18. 21:06) Halhatatlanok [Immortel (ad vitam), 2004]
  • Pedrolacarte9213: Szerintem egy igazi klasszikus. Számomra érthetetlen, hogy miért nem kapott Oscar-díjat. Összessé... (2024.01.11. 08:58) Excalibur (1981)
  • gigabursch: Ezek szerint a film kiválóan bemutatja, hogy az orvosi arrogancia nem mai találmány, viszont a gye... (2023.12.07. 14:04) Semmelweis (2023)
  • gigabursch: @Tévésámán: Kb három évtizede láttam. Orrba-szájba kerestem mindenféle megosztó oldalon, de sehol... (2023.09.15. 21:14) Csontváry (1980)

2018.11.12. 14:57 Tévésámán

Az Igazság Ligája a Tini Titánok ellen (Justice League vs. Teen Titans, 2016)

justice_league_vs_teen_titans_2016_brrip_xvid_mp3-xvid_218.jpg

Régebben elég sok DC egész estés animációs filmet néztem, de csak azért, mert az HBO adta őket. Most viszont alig tudok visszaemlékezni, hogy mikor sugároztak utoljára ilyesmit. Kár, hogy abbahagyták… Viszont emiatt kénytelen voltam letölteni ezt a mozit, és igazán furcsa érzés volt, mert eddig sosem szorultam rá erre, ha ilyesmit akartam látni. Az előző Tini Titánok-filmről szóló értekezésem nagyjából érdektelenségbe fulladt, és valószínűleg hasonló visszajelzéseket kaphattak a DC-s fiúk is, mert különben mi okuk lett volna a TT-csapat felújításába belevenni a Ligát? 

Még egy pici kitekintés: 10 év telt el a Trouble in Tokyo bemutatása óta, és ezalatt mindössze az aprócska, alig valamivel több, mint egyperces részekből álló paródia, a New Teen Titans, meg a kisebbeknek szóló és a felnőtt rajongók körében alacsony népszerűségnek örvendő Tini Titánok, harcra fel! jött ki. Tehát vissza akarták emelni ezeket a fiatal hősöket az őket megillető helyre, a komoly játékosok közé, és erre mi sem alkalmasabb, mint az egész DC-Univerzumot újraindító New 52-éra…

justice_league_vs_teen_titans_2016_brrip_xvid_mp3-xvid_062.jpg

Emlékeztek-e Damian Wayne-re, Batman fiára? Én sajnos igen… Szóval ő az új Robin (hangja Stuart Allan) és mivel nem engedelmeskedik az Igazság Liga legutóbbi akciója során, büntetésből apja elküldi őt a Tini Titánok közé, hogy ott megtanulja, mi a csapatmunka. Természetesen a goromba és szociális antitalentumnak bizonyuló Damian nem nagyon illeszkedik be a bandába, mindössze a rejtélyes Raven (Taissa Farmiga) mutat némi szimpátiát az irányába. Hamarosan viszont a Titánokra súlyos megmérettetés vár, Raven sötét múltja ugyanis utoléri, a Földre pedig – ahogy az lenni szokott – a megsemmisülés árnyéka vetül. Ráadásul gonosz mágia miatt a fiataloknak a Liga tagjaival kell szembeszállniuk. Vajon teljesítik az első nagy küldetést, vagy elbuknak és szeretett planétánk az enyészeté lesz? 

INNENTŐL SZPOJLEREK JÖNNEK, mert nem tudok máshogy írni róla… 

Aki látta a Teen Titans-szériát, az emlékszik Raven történetére. Nos, ezúttal ugyanez ismétlődik meg, csak éppen Dick Grayson helyett Damian Wayne viseli a Robin-maszkot, Cyborg helyett Blue Beetle képviseli a technikával harcoló hősöket, és a vezér ezúttal Starfire. A Liga tagjai mindössze azért vannak jelen, hogy rávegyék a rajongóikat a film megnézésére…

justice_league_vs_teen_titans_2016_brrip_xvid_mp3-xvid_034.jpg

Már a kiindulópont (Batman fiának jelenléte) rossz, egyszerűen nem értem, miért kell beleerőltetni az ifjabb Wayne-t mindenhová. Az eredeti Tini Titánok közül Dick Grayson Nightwingként csupán pár jelenetben szerepel, de ott remek; Starfire jó (és nem néger, ahogy a jelenleg futó Titans című szériában); Beast Boy kitűnő; Raven nagyon más, mint korábban, de állítólag ez a formája sokkal közelebb áll a képregénybeli önmagához, mint bármelyik előző önmaga; Cyborg pedig rém unalmas. Sajnos a helyére lépő Blue Beetle ugyanolyan érdektelen, mint ő és a JLA tagjai sincsenek jobb helyzetben, lévén itt csupán mellékszereplők. Superman ezúttal aligha számíthat legendás erejére; valamiért Wonder Woman lett a barátnője Lois Lane helyett; Batman hamar kiesik a sztoriból; Flash meg elsikkad. Starfire, Nightwing és Cyborg jóval idősebbek, mint Raven és Beast Boy; erre nincs magyarázat, de sok minden másra sem… 

Mielőtt belemerülnék a hibák felhánytorgatásába, inkább jöjjön némi dicséret: Wonder Woman jobban néz ki, mint az élő verziója. Végre választ kapunk arra az évtizedes kérdésre, hogy ha az egész planéta veszélyben van, akkor miért csak egy hős/egy adott csapat tesz azért, hogy megmentse? Hol vannak a többiek, mivel foglalkoznak éppen? Nos, a Liga próbálja menteni a menthetőt, de valójában csak rontanak a helyzeten… Az egész történet tulajdonképpen Raven eredet-mítosza, ahol erőteljesen kiemelik azarath-i származását, jól ábrázolják a benne dúló konfliktust és a képességeit; illetve megkapjuk az eddigi legkirályabb Trigont is. Plusz a kettejük közös sztorijának lezárása a kristállyal nagyon jó ötlet. Igazán tetszett Beast Boy ábrázolása, pont úgy viselkedik, ahogy tőle elvárható; és abban a rövid időben, amíg szerepel, addig Dick Grayson szintén nagyszerű. A démonokkal folytatott harcok olyanok, amilyeneknek lenniük kell, a végén pedig még egy előre nem látható csavar vár minket az Alvilágban. Pár poén nagyon jó.

justice_league_vs_teen_titans_2016_brrip_xvid_mp3-xvid_141.jpg

A cselekményben nincsen semmi rossz, de semmi eredeti sem. Ugyanakkor ezt mégsem vethetem az alkotók szemére, mert aki most találkozik először a Titánokkal, annak igenis lehet izgalmas az eseménysor. Starfire az én ízlésemnek kicsit túl komoly. 

Most már rá kell térnem a problémákra, mert sajnos rengeteg van belőlük… Blue Beetle ránézésre egy átlagos kölyök, de valamiért mexikói/spanyol ajkú, aminek semmi jelentősége sincs, és ez egy picit zavart. Korábban ugye ott volt Mas y Menos, akik szintén spanyolok, de náluk vicces, hogy csak az anyanyelvükön beszélnek és a többieknek néha fogalmuk sincs, hogy mit akarnak. Abban az esetben indokoltnak éreztem a nemzetiséget, ebben nem. A többi hasonló jellegű dolgot aligha fontos kiemelni, elég csak megnézni a stáblistát, ha valakit érdekel, mire gondolok…

justice_league_vs_teen_titans_2016_brrip_xvid_mp3-xvid_081.jpg

A biztonsági kamerás jelenetben Cyborgnak a Robotzsarutól lopott csatlakozó van a kézfejében. Ez annyira erőltetett… A vidámparkos szekvenciában értetlenül figyeltem, hogy miért csak Beast Boy vette a fáradtságot, hogy elkendőzze szokatlan külső jegyeit? Rajta kapucni van, de kesztyűt már elfelejt felvenni… Raven rövidnadrágban és rövid ujjú pólóban flangál, pedig olyan szürke, mint egy halott; Starfire sem vett fel napszemüveget a teljesen zöld szemére; és eléggé feltűnő, amikor Blue Beetle hátán a bogár aktivizálja magát. Mindössze Damian képes beolvadni, pedig ő az egyetlen, akinek erre nincs szüksége. A barmóság a ruhákkal tovább folytatódik, mikor megjelennek a démonok és a zöld fiút meg az új Robint kivéve mindenki magára idézi a harci felszerelését, mintha a Sailor Moonban lennénk. A bogaras srácnál meg Ravennél ez teljesen elfogadható, de Starfire mióta tud ilyet? 

Ha már szokatlan képességek: Nem követem a New 52 képregény-világát, ezért furcsa volt, hogy Flash hogyhogy gyorsan gyógyul? Az Alvilágba érkezve hőseink miért kezdenek gyalogolni, mikor alig pár perccel később látjuk, hogy semmi sem akadályozza őket a repülésben? Továbbá nagy hiányosság, hogy nincs magyarázat Raven érzelem-mentes viselkedésére, holott a TT-sorozatban volt, és ha már ilyen szépen sikerült hűnek maradni Marv Wolfman eredeti alkotásához, akkor meddig tartott volna valahová beszúrni egy mondatot erről? Nekem nem hiányzik, de a célközönségnek talán feltűnhet… Ezen kívül el kell mondanom, hogy elég sokáig rossz poénokat nyomnak, a Liga tagjainak ezúttal nem áll jól a humorizálás.

justice_league_vs_teen_titans_2016_brrip_xvid_mp3-xvid_064.jpg

A legnagyobb ökörség azonban az, hogy Superman miként űzi ki Wonder Womanből a megszálló démont. Valamiért nála van Diana lasszója és ezzel kényszeríti a pokoli lényt a távozásra. De mikor, hol és egyáltalán hogyan szerezte meg, ha ő is korábban démoni befolyás alatt állt? És mégis hol tartotta eddig? Ez annyira buta dolog, hogy képtelen vagyok elmenni mellette… 

Furcsa volt, hogy egyik korábbi TT-hangot sem hívták vissza (Cyborg és Nightwing már szerepeltek önállóan más JLA animációs mozikban, ők az ottani hangjukat kapták), de a Beast Boy-t megszólaltató Brandon Soo Hoo többször is mintha utánozni próbálná az eredetit, Greg Cipes-t. Plusz hallhatunk klisé-effektetek: Mikor a démonok visszarendezik törött csontjaikat, a Diablo II egyik csontváz-zaja szól; Beast Boy gorilla-alakjának üvöltése pedig egyszer megegyezik a Quake II újraélesztős szörnyéével. Az említett csavarnál megjelenő figura halála egy az egyben olyan, mint Reptile-é a Mortal Kombatből, a kristályért folytatott nagy csata helyszínét meg mintha a Doom II-ből vették volna kölcsön…

justice_league_vs_teen_titans_2016_brrip_xvid_mp3-xvid_118.jpg

Még nem beszéltem a látványvilágról, pedig az egy ilyen mű esetében elég fontos. Az alakoknak valahogy egyenarca van, ez elég feltűnő akkor, mikor Raven és Damian egymás mellett áll, majd profilból mutatják őket. A képességek megjelenítése viszont jó, emlékezetes a felvezető csatában, ahogy Flash a jégdarabokon lépked felfelé; de az egyes energia-sugarak és –lövedékek szintén szépek. Trigon óriási méretét hitelesen érzékeltetik, a külsőségek esetében igazán nincs mire panaszkodni.  

Nézzük a hangokat! (A kisebb karaktereket, akik csak az elején tűnnek fel, nem emelem ki külön) A Liga tagjai: Rosario Dawson – Wonder Woman (4. alkalommal), Christopher Gorham – Flash (negyedszerre), Shemar Moore – Cyborg (szintén ez a negyedik szereplése), Jerry O’Connell – Superman (hatodszorra) és Jason O’Mara – Batman (nyolcadszorra). A Titánok még nem említett tagjai: Kari Wahlgreen – Starfire (4. alkalommal, ebből 2 videojáték), Sean Maher – Nightwing (ugyanúgy negyedszerre) és Jake T. Austin – Blue Beetle. Trigont Jon Bernthal szólaltatta meg. A készítőkről: A rendező Sam Liu korábban a kitűnő Az Igazság Ligája: Istenek és szörnyeken dolgozott a forgatókönyv-társproducer Alan Burnettel; a sztorit viszont a különböző sorozatokat író Bryan Q. Miller találta ki.

justice_league_vs_teen_titans_2016_brrip_xvid_mp3-xvid_206.jpg

Érdekességek: A ténylegesen a DC égisze alatt készülő animációs filmek közül ez az első, ahol a Tini Titánok megjelennek. A számos képregény-figura miatt az imdbn a feljebb említett urakon kívül még 31 különböző egyéb író van feltüntetve. Amikor Damian beváltja az ajándék-jegyeit, a falon lévő rengeteg cucc között felfedezhető egy maszk, ami a DC régi nagy producerét, Bruce Timmet jeleníti meg (többek közt az eredeti TT-szériát is pénzelte). Meglepő hiba, hogy Nightwing nem csatlakozik a Trigon ellen küzdőkhöz, pedig minden segítség jól jött volna. Cikkem tárgya megjelent egy különleges ajándékcsomagban, ahol a lemez mellé egy limitált kiadású Robin-figura jár. A Justice League vs. Teen Titans egyből videora/dvdre jött ki, és bár a készítési költsége ismeretlen, a bevétele kis híján 4 millió dollár lett. A kritikusoktól vegyes értékeléseket kapott. 

Korántsem rossz film ez, de a sok kis butaság és az unalmas új figurák kiölik belőle az izgalmat. Aki még nem ismeri a Tini Titánokat, annak lehet, hogy jó szórakozást nyújt, nekem kevésbé tetszett, de a pozitívumai jelentőségükben túlnőnek a negatívumain, ezért mindössze egy pontot vonok le tőle.

Pontozás: 

imdb: 7.0 (Ez nem annyira magas ebben a műfajban.)

Szerintem: 4/5 

Hírek:

- Ezen a héten jön a hatodik epizód a Titans-ből, ami a címben említett csapat első élőszereplős feldolgozása. Egyben ez a széria a DC új internetes felületének zászlóshajója, amit (elvileg) csak az előfizetők nézhetnek. (Gyakorlatilag meg bárki.) Az ötből eddig egy igazán pocsék epizód volt csak, illetve egy kevésbé eseménydús, a másik három viszont remeknek bizonyult, szóval nekem egyelőre tetszik. 

- Jerry O’Connell egy viccesnek tűnő horrorban, a Satanic Panic-ben játszik legközelebb. Ez egy pizza-kihordó lányról szól, akinek sátánistákkal kell harcolnia. Ígéretesnek tűnik. 

Ma este nagy valószínűséggel megnézem az itt tárgyalt alkotás folytatását, A Júdás szerződést; ezen felül kilátásba helyezek még kettő, esetleg három cikket erre a hónapra. 

Ja és még valami: A végestáblista elején érdemes maradni, itt ugyanis ízelítőt kapunk abból, hogy mi lesz a második epizódban!

1 komment

Címkék: szuperhős animációs


A bejegyzés trackback címe:

https://transfesser.blog.hu/api/trackback/id/tr2914368101

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Levente B. · combatant.blog.hu 2018.11.12. 22:38:26

Rövidek ezek a DC animált filmek, ezen kívül nekem tetszeni szoktak. A Titans sorozatot szintén nézem, korrekt, 2 epizódra mondtam hogy fantasztikus, szóval minden héten várós.
süti beállítások módosítása